Porady

Z Moje wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Edytor lokalnych zasad grup (gpedit.msc) to przydatne narzędzie gdy szybko chcemy wpłynąć na działanie naszego systemu. Za jego pomocą możemy np. wyłączyć oś czasu, usunąć moduły szpiegujące, bądź pozbyć się Windows Defender.

Niestety Edytor lokalnych zasad grup to narzędzie zarezerwowane dla systemów Windows w wersji Pro. Zwykłe „domowe” wersje nie posiadają tej przystawki. Kiedyś napisałem poradnik jak dodać gpedit.msc do systemów w wersji Home jednak w przypadku Windows 10 możemy zrobić to w znacznie prostszy sposób.

Wystarczy, że w zwykły notatnik wkleicie następujący kod:

@echo off 
pushd "%~dp0" 
dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~3*.mum >%TEMP%\temp.txt 
dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~3*.mum >>%TEMP%\temp.txt 
for /f %%i in ('findstr /i . %TEMP%\temp.txt 2^>nul') do dism /online /norestart /add-package:"%SystemRoot%\servicing\Packages\%%i" 
echo Gotowe !
pause

Następnie zapiszecie to jako plik wsadowy (rozszerzenie *.bat) i uruchomicie z uprawnieniami administratora.

Klikamy START w piszemy regedit, klikamy na edytor rejestru. Potem wyszukujemy pewien wpis, komputer > HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > ControlSet001 > Control > Bluetooth > Audio > AVRCP > CT. Tam jest klucz DisableAbsoluteVolume (REG_DWORD), klikamy na nazwie i wybiera modyfikuj. W oknie które się pojawi, wpisujemy 1, domyślnie jest 0.

Dźwięk trzeba zapisać w katalogu NOTIFICATIONS, wtedy mamy dopiero dźwięk do wyboru z listy innych dźwięków domyślnych. Klikamy Wiadomości > u góry trzy kropki > Ustawienia > Powiadomienia > Dźwięk, tam znajduje się lista dźwięków i w tym nas dźwięk dodany do katalogu NOTIFICATIONS.

  • Instalacja gry Age of Empire III na Windows 10 *

Instalacja z obrazu. Instalować jako administrator, gdy instalator kończy to doinstalować MSXLM i Direct (bez tego gra nie uruchomi się). Jeżeli instalacja nie powiedzie się tych dodatków to ściągnąć oddzielnie i zainstalować. Zmiana rozdzielczość w grze może nam się nie udać, w takim przypadku zmieniamy określony plik. C:\Users\<Your Profile Name Here>\Documents\My Games\Age of Empires 3\Users\NewProfile.xml , plik edytujemy i zmieniamy dwie linijki

<Setting Name="optiongrfxres">1920 x 1080</Setting>
<Setting Name="optiongrfxwindowmode">true</Setting>

Po tych zabiegach nie powinno być już problemu z grą w Windows 10.

- Otwieramy Eksplorator plików.
- Klikamy pole adresu, wprowadzamy frazę %appdata% i zatwierdzamy klawiszem Enter.
- Powinniśmy zostać przeniesieni do lokalizacji AppData -> Roaming w katalogu aktualnie zalogowanego użytkownika. Następnie przechodzimy do lokalizacji Microsoft > Windows > Menu Start > Programy > Autostart.
- Aplikacje, które chcemy uruchamiać automatycznie wraz ze startem systemu Windows 10, zwyczajnie kopiujemy do katalogu Autostart. Może być to skrót do programu, który zapisany jest na pulpicie, lub plik EXE aplikacji, zapisany w katalogu instalacyjnym na dysku twardym komputera.


Jakby ktoś się zastanawiał gdzie to: Ustawienia -> System -> Ekran -> Ustawienia grafiki -> Planowanie przyspieszanego sprzętowo procesora GPU.
  • Własny dźwięk SMS w MIUI 12:

aplikacje > zarządzaj aplikacjami > wiadomości > powiadomienia > wiadomości przychodzące > dźwięk

  • FinePrint Pro 10.15 (Full)

Kreator drukarki: dupleks (góra) > Pion (góra) > Poziom (góra)?

  • Asystent Google, przycisk home (miui)

ustawienia > aplikacje > zarządzaj aplikacjami > trzy kropki u góry > domyślne aplikacje > asystent i rozpoznawanie mowy > aplikacja asystująca > brak